Weekend Creative Workshop

Někdy se učíme a vnímáme lépe, když zpomalíme…

21.7. – 23.7. 2023
Náš Mlýn, Ochoz 18, Ochoz

ve spolupráci s

KERA ateliér & studio – Nikol Francová IG: https://www.instagram.com/kera_atelier/
ATELIÉR šperku – Anna Kubicová IG: https://www.instagram.com/annakubicova.jewelry/
Jóga – Lucie Trčková IG: https://www.instagram.com/lucietrckova_/?hl=cs
Náš Mlýn – Nikol a Victor Cojocaru IG: https://www.instagram.com/nas_mlyn/

Rádi bychom vás za celý tým pozvali na kreativní víkendový workshop, který se uskuteční na jedinečném místě, Náš Mlýn. Během celé společně strávené doby budeme procházet krajinou, která nás nechá odpočívat, ponoříme se do vlastní kreativity v různých tvarech a formách – od pohybu až po hlínu a kov, načerpáme energii v kruhu okolo stolu i kolem nočního ohně a ulehneme pod širé nebe v klidu a pohodě.

Náš Mlýn a jeho okolí v kouzelné krajině je perfektní kulisou pro silný nadčasový zážitek

Celý víkend budete obklopeni nejen přírodou, ale i uměním a kreativní praxí s nabitým programem. Každé ráno začneme společnou jógou. Vstaňte a bosky přiběhněte na podložku. Nastartované smysly poté uspokojíme dlouhou a klidnou snídaní. Přes den zaboříme prsty do hlíny a budeme tvořit keramiku, v druhé části dne vyrobíme svůj snový bytový doplněk z kovu a skla. Podvečery prodýcháme, to nám umožní zastavit čas a zamyslet se nad námi samotnými, zasnít se… Dny zakončíme společnou velkorysou večeří a chutným vínem.

Celý víkend jsme tu pro vás, ale vy tu budete především sami sebou. Z připraveného programu si vyberte podle své chuti a energie. Pokud to budete cítit, klidně jen rezignujte v chill zóne s románem v rukou, skicářem a tužkou kreslící inspirativní přírodu a odpočívejte. Nebo víkend prožijte dynamicky, v jednom kole a v bohatém rozhovoru.

Zatímco navazujete nová přátelství a nacházíte zjemnění v krásném tichu, vždy bude čas pro vaši vlastní kreativitu pod vedením zkušených lektorů. Čeká na vás:

modelování velkých keramických plastik z keramické hlíny,
malých předmětů z keramické hlíny,
výroba interiérové ozdoby z plechu,
nebeský kolotoč z kovu a skleněných komponentů,
navlékání prstenu nebo originálního řetízku na brýle ze skleněných korálků,
protáhnutí, relaxace a meditace s jógou.

Ráno vás probudí východ slunce a v noci vás ukolébá obloha plná hvězd

Budou pro vás připravené dřevěné domečky s manželskou postelí. V každém domečku je čerstvě povlečená postel s ručníkem, úložný prostor pod postelí a elektřina. Podle počasí nachystáme do chatiček i topení. Naše ubytování je jako stvořené pro lidi s vášní, kteří chtějí prožít odpočinek v blízkosti přírody.

Během celého pobytu na Creative workshopu se o vás kompletně postaráme, v přátelské atmosféře a s úsměvem na rtech! Ráno na vás bude čekat bohatá snídaně formou bufetu, kolem poledne pak najdete ve stodole výborný oběd a večer zažijete společné grilování na ohni. Po celý den bude k dispozici voda s citrusy, kafe a ovoce.

Výroba keramiky jako balzám na duši

Příroda a keramická hlína jdou společně ruku v ruce, a proto naši dílnu na víkend přeneseme na toto fantastické místo, které je obklopeno ze všech stran stromy a klidem. Připravili jsme pro vás workshop modelování keramiky, na kterém budete moci vypnout hlavu a společně s ostatními zabořit prsty do hlíny. Bez spěchu a bez okolností každodenního kolotoče. S dobrým jídlem po ruce a proseccem na stole.

Vyrobíte si velkou vázu, plastiku, květináč nebo celou sadu nádobí. Naučíme vás techniky modelování keramiky a povykládáme vám vše o procesu výroby. Bez spěchu vytvoříte výrobek, který vám po návratu domů bude dělat nekonečnou radost.

Po ukončení pobytu vaše výrobky převezeme do našeho brněnského ateliéru, kde je vypálíme a naglazujeme. Pak vám výrobky budeme moct zaslat nebo si je vyzvednete přímo u nás v Brně.

Budeme čerpat z energie, kterou chceme v našem domově vytvořit

Během Creative workshopu se zúčastníte i šperkařské dílny. Na workshopu budeme pracovat s obecnými kovy jako nástrojem k vytvoření jedinečného obrazu naší kreativity a našeho smýšlení tak, jak vnímáme a vidíme běžné věci kolem nás. Naučíme vás pracovat se základními zlatnickými nástroji, které nám pomohou přenést každou představu z papíru do hmoty.

Budeme myslet na svůj domov, na prostor, kde se cítíme nejlépe. Vyrobíme si šperky do našeho interiéru k zavěšení ze stropu, na zeď nebo k ozdobení větviček ve váze. Při jejich výrobě budeme pracovat s mosazným plechem, který vyniká svou jedinečnou zlatou barvou. Interiérové ozdoby můžeme zkombinovat s dalšími skleněnými komponenty, které nám za pomoci slunce vytvoří blýskavé barevné odlesky v našem domově. Také si vyrobíme prsten nebo řetízek na brýle ze skleněných korálků podle vašeho návrhu. V hravých barvách nebo jemných tónech.

Pokud budete mít chuť a prostor dále tvořit, učit se a poznávat šperkařské řemeslo, za příplatek si vyzkoušíte výrobu šperku metodou modelování. Budeme modelovat prsten z vosku, který pak dodatečně odlijeme za vás v naší dílně ze stříbra.

Budeme léčit tělo a duši zklidněním dechu a meditací

Na tomto pobytu vás provedeme několika lekcemi jógy. Na našich hodinách spojíme svět protahování, tance a tělesného odpočinku dohromady. Jógu budeme vnímat jako komplexní terapii, která pracuje na všech těchto úrovních. Dechové techniky nám pomohou zklidnit naši mysl. Při zábavné praxi ásán se pořádně protáhneme a taky posílíme naše svaly, aby nám co nejlépe sloužily. Při příjemných relaxacích a meditacích se přivedeme do ještě hlubšího uvolnění.

Všechny lekce jógy jsou dobrovolné! Pokud se na ně nebudete cítit, nemusíte se jich účastnit. Pokud si je nenecháte ujít, bude úžasné potkat se s vámi na podložce. V pátek jako neznámí sousedé z chatičky, v neděli snad už jako přátelé.

Pouze 14 z vás se může zúčastnit, 14 míst u stolu, 14 lůžek pod širým nebem

Cena za celý víkend je 9.990,- (425 EUR).
Zahrnuje ubytování, plnou penzi a kompletní program workshopů. Chcete zpomalit a učit se? Rezervujte si svůj pobyt. Budeme se těšit, až společně usedneme k večeři, hodíme spolu nohy nahoru při pomalé snídani a budeme spolu tvořit! Napadlo vás něco k pobytu, na co jste se nedočetli odpověď? Napište nám: info@nasmlyn.com.

Po registraci na weekend creative workshop Vám zašleme detailní informace. Vaše Nikol, Anna, Lucie, Nikol a Victor