Degustace

Den u nás, s námi!

Přejeme si, abyste si vzali den volna, abyste vypnuli a na chvíli si oddechli. Pozveme si Vás k sobě, a pokusíme se vám dopřát neopakovatelný zážitek – zážitek spojující atmosféru místa Našeho mlýna, dokonalého jídla a skvělých lidí. Objevíte zde řadu nových věcí, sblížíte se s přírodou a mezi sebou. 24 hodin u nás bude překvapením, které budete chtít zažít znovu a znovu. Po vašem příjezdu v odpoledních hodinách vám ukážeme Náš Mlýn a místo kde ulehnete ke spánku. Budete si moci vybrat jeden z našich domečků v sadu a nebo apartmá v domě pana mlynáře. Ať si vyberete jakkoliv, usnete jako v bavlnce! Celé odpoledne můžete trávit dle vašich představ. Procházkou lesem k Ochozské kyselce nebo si zrovna můžete se sklenkou vína dočíst rozečtenou knihu….

Každá degustace bude jiná, ale věřte, že pokaždé bude stát za to. Na přípravách se bude pracovat již od odpoledne, máte tak možnost přidat ruku k dílu nebo jen tak kuchaři nakouknout přes rameno. Před samotnou degustací dostanete, nebo si sami s kuchařem připravíte malý snack, aby jste se více těšili na několikachodové podvečerní menu. Celé menu bude připravené na otevřeném ohni pod širým nebem z těch nejlepších surovin. Večery mohou být chladnější, proto nezapomeňte teplejší oblečení, avšak připravené deky Vás zahřejí. Následující den se nasnídáte a okolo 10:30 se rozloučíme.

Oliver Pape

Oliver

Rozhodl jsem se vydat vlastní cestou napříč gastronomií, a proto jsem založil projekt PAPE. K jídlu přistupuji jako k umění a mám rád volnost ve tvorbě. Jsem kluk z vesnice, kde jsem si vytvořil vztah k tradičním českým jídlům, které teď rád kombinuji s asijskými chutěmi. Využívám kvalitní, lokální a sezonní suroviny. S každým jídlem se snažím něco předat dál. Baví mě výzvy a adaptace na jakékoliv prostředí pro vaření.

MENU

VEČEŘE

lilek / kozí sýr / rybíz
divočák / kimchi / koriandr
pstruh / jabko / kaviár
fermentovaná zelenina / kefír / bylinky
chléb / srna / lanýž
chřest / vejce / hořčice
kuře / spálená cibule / jus
ovoce / tvaroh / včelí pyl
krupice / oříškové máslo / chléb

Snídaně

co dům dal

vejce na dva způsoby
avochleby se sušenou šunkou
focaccia
rajčatový salát
ovocná kaše s granolou

Zdeněk Svoboda

Zdeněk

Jsem nadšeným kuchařem.
Baví mě vaření z čerstvých lokálních surovin ideálně na otevřeném ohni. Rád cestuji po světě, a tak není divu, že jsou má jídla ovlivněna i chutí cizokrajných kuchyní. Rád si pohrávám s chutí, kořením i úpravou jídel.
Jsem také zakladatelem restaurace Grill Pub v Olomouci, kterou úspěšně provozuji již 8 let. Pod rukami mi vznikají i další projekty jako je Food Truck, abych mohl vařit kvalitní jídla v profesionálním zázemí téměř kdekoliv.
Kvalitní řemeslné potraviny také prodávám v mém kulinářským obchůdku, Be Chef.

MENU

Studený předkrm:

CIABATTA
pálená zelenina, morek, čerstvé bylinky, libeček, parmazán
DANČÍ TATAKI
sezam, hrášek, citrus, majo
ŘEPOVÝ TATARÁK
z pálené řepy, kozí sýr, ořechy, med, vinná redukce, hráškové klíčky

Polévka:

CHŘESTOVÝ KRÉM:
slanina, křepelčí vejce, ředkvička

Teplý předkrm:

Slávky, jehličí,kořenová zelenina, strouhanka

Hlavní chod:

DIVOKÁ KACHNA
škvarky z uzeného špeku Mangalice, rakytník, vinná omáčka, topinambur
VLK V SOLNÉ KRUSTĚ
tymián, citron, hrášek
RIB EYE STEAK
s morkovou kostí, smrž, v ohni pálené brambory

Dezert:

BROWNIES s grilovaným banánem, slaný karamel
GRILOVANÝ ANANAS, kokosovo- vanilkový krém, mandlová drobenka s mátou

Snídaně:

Zauzený losos na jehličí, filadelfia, rukola, kopr
Sýrová mísa
Uzeninová mísa
Hummus
Bramborové rosti
Vajíčka, rajčátka, česnek, koriandr, chilli
Zelenina